Vinařství Čevela, Strážovice

Vinařství Čevela

Vinařství je poměrně mladé a objemem výroby patříme mezi malé vinaře. Výrobou vína se oficiálně zabývá od roku 2002. Nejprve byla vína vyráběna z kvalitních hroznů od osvědčených dodavatelů.

Příroda a moderní technologie

Od roku 2006 vyrábí vinařství vína pouze z vlastních hroznů, pocházejících z vlastní vinice ve Strážovicích, která byla vysazena v roce 2004. Tato vinice, která je jednou z nejvýše položených na Jižní Moravě, je celá zavlažována a má skvělou polohu na jižním svahu s celodenním osluněním. Díky této poloze a půdě, která obsahuje velké množství kamenů a vyšší obsah vápníku získávají vína tohoto vinařství osobitý charakter.

Vinařství Čevela

Velmi kvalitní a moderní je i technické vybavení vinařství. Při výrobě lpí na šetrném zpracování prvotřídních hroznů. Vinařství sází na skvělý potenciál z přísně redukovaných sklizní a neustálé vylepšování technologie pro zpracování hroznů a výrobu vína.

Vyrobena jsou pouze lahvová vína v kategoriích zemské víno, jakostní víno, kabinetní víno, pozdní sběr, výběr z hroznů, výběr z bobulí v těchto bílých odrůdách Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín červený a červených odrůdách Frankovka, Merlot, Rulandské modré.

Dobré víno tvoří dobrou náladu, dobrá nálada přináší dobré myšlenky, dobré myšlenky dávají vznik dobrým skutkům a dobré skutky dělají člověka člověkem. (z moudrosti starých Čechů)

AKTUÁLNĚ

LATY - tradiční výrobek Slovácka.
Prodáváme laty vyrobené v našem provozu.

Předváděcí akce

15. – 21.1.2018
Ochutnávka vína z vinařství Dufek: SYLVÁNSKÉ ZELENÉ, PANENSKÁ SKLIZEŇ 2016, pozdní sběr, polosuché, Svatobořice - Mistřín, trať Hušpery
14.2.2018 od 12.30 h Ochutnávka lat – na tuto tradiční pochutinu jsme obdrželi certifikát Tradiční výrobek Slovácka.
DEGUSTACE VE SLOVÁCKÉ GALERII VÍN
23.2.2018 v 19.00 Degustace vín: BM Vinařství
tedy Balgovo malé vinařství z Tvrdonic
Poskytujeme slevu 5% na veškeré zboží pro držitele slevových karet Rodinné pasy, Senior pasy, Sphere. Předváděcí akce

SUDOVÁ I LAHVOVÁ VÍNA MÁME CHLAZENÁ V KLIMATIZOVANÝCH PROSTORÁCH.

Další služby

Stezky dědictví   vína z Moravy a vína z Čech