Vinařství Rodina Kölbelova, Kyjov

Rodina Kölbelů se věnuje pěstování a zpracování révy vinné již tři generace. Začátky vinařství sahají do 50. a 60. let minulého století, kdy pan Arnošt Kölbel pěstoval Šedý portugal, Modrý portugal, Chrupku bílou a růžovou.

Zkusili jsme Cabernet sauvignon

Jeho syn, Miloš Kölbel, vysadil v roce 1994 bordeauxskou odrůdu Cabernet sauvignon, i přes názory odborníků sadit na Moravě pouze tradiční modré odrůdy. Této odrůdě se i na Slovácku daří a každoročně dosahuje výborných výsledků. Díky této zkušenosti byla odstartována výsadba dalších pro tuto oblast netradičních odrůd - Cabernet franc a Merlot. Později byly vysázeny i Scheurebe, Kerner, Buvier, Dunaj, Garanoir, Gamay a mnoho dalších.

Vinařství Rodina Kölbelova

Na tuto tradici navazuje vnuk František Kölbel, který v posledních letech začal zpracovávat hrozny z Kyjova-Sliny i z pronajatých vinohradů v Kostelci, Strážovicích. V roce 2013 začal nakupovat i hrozny z Mikulova, Znojma.

Důležitá je kvalita, nikoliv kvantita

Vinařství tvoří vína dle vyzrálosti hroznů i v závislosti na kvalitě ročníku. Snaží se o vytváření charakteru odrůdy. Při řezu zde dbají na maximální kvalitu hroznů. U odrůd na výrobu červených vín jsou hrozny ostříhávány tak, aby zátěž nepřesáhla 2kg. Celková plocha obhospodařovaných vinic je 1ha.

Vinařství Rodina Kölbelova

Hrozny jsou co nejrychleji zpracovány – probíhá odzrnění, macerace (12-24 hod.) a lisování v pneumatickém lisu. Následuje odkalení a zakvašení čistými kulturami kvasinek. U červených vín je samozřejmostí jablečnomléčná fermentace a následné ležení v sudech.

AKTUÁLNĚ

LATY - tradiční výrobek Slovácka.
Prodáváme laty vyrobené v našem provozu.

Předváděcí akce

15. – 21.1.2018
Ochutnávka vína z vinařství Dufek: SYLVÁNSKÉ ZELENÉ, PANENSKÁ SKLIZEŇ 2016, pozdní sběr, polosuché, Svatobořice - Mistřín, trať Hušpery
14.2.2018 od 12.30 h Ochutnávka lat – na tuto tradiční pochutinu jsme obdrželi certifikát Tradiční výrobek Slovácka.
DEGUSTACE VE SLOVÁCKÉ GALERII VÍN
23.2.2018 v 19.00 Degustace vín: BM Vinařství
tedy Balgovo malé vinařství z Tvrdonic
Poskytujeme slevu 5% na veškeré zboží pro držitele slevových karet Rodinné pasy, Senior pasy, Sphere. Předváděcí akce

SUDOVÁ I LAHVOVÁ VÍNA MÁME CHLAZENÁ V KLIMATIZOVANÝCH PROSTORÁCH.

Další služby

Stezky dědictví   vína z Moravy a vína z Čech