Vinařství Mikrosvín, Mikulov

Vinařství Mikrosvín

Slogany „Víno dělají lidé“ a „Víno se rodí ve vinici“ se Vinařství Mikrosvín Mikulov snaží odlišovat od ostatních vinařství. Jejich filozofie pěstování vinné révy je založena na malém zatížení keřů a obecně šetrném přístupu k přírodě s maximálním omezením používání chemických látek.

Vinařství se nachází v srdci Chránění krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava a přilehlých Dunajovických vrších. Vlajkovou lodí vinařství je Ryzlink vlašský, který se pěstuje na nejvýše položených tratích jihozápadního pásu Pálavy.

Výroba vína ve vinici

Vinařství Mikrosvín

Vinařství klade důraz na osobitý přístup lidí, který je nezbytný vzhledem k některým pro techniku hůře dostupným místům. Nejlepší hrozny jsou sklízeny ručně a nejlepší polohy se navíc sklízí pouze do malých bedýnek, aby nedošlo k předčasnému poškození bobulí. Pálavský terroir dodává vínům jedinečný charakter díky vyššímu obsahu vápníků a vyšší skeletovosti půd, na kterých se vinohrady nachází.

Vinice se nachází v katastrech obcí Dobré Pole, Březí, Perná, Dolní Dunajovice a Mikulov. Tedy nejen na Pálavě, ale i na necelých pět kilometrů vzdálených Dunajovických vrších.

AKTUÁLNĚ

LATY - tradiční výrobek Slovácka.
Prodáváme laty vyrobené v našem provozu.

Předváděcí akce

15. – 21.1.2018
Ochutnávka vína z vinařství Dufek: SYLVÁNSKÉ ZELENÉ, PANENSKÁ SKLIZEŇ 2016, pozdní sběr, polosuché, Svatobořice - Mistřín, trať Hušpery
14.2.2018 od 12.30 h Ochutnávka lat – na tuto tradiční pochutinu jsme obdrželi certifikát Tradiční výrobek Slovácka.
DEGUSTACE VE SLOVÁCKÉ GALERII VÍN
23.2.2018 v 19.00 Degustace vín: BM Vinařství
tedy Balgovo malé vinařství z Tvrdonic
Poskytujeme slevu 5% na veškeré zboží pro držitele slevových karet Rodinné pasy, Senior pasy, Sphere. Předváděcí akce

SUDOVÁ I LAHVOVÁ VÍNA MÁME CHLAZENÁ V KLIMATIZOVANÝCH PROSTORÁCH.

Další služby

Stezky dědictví   vína z Moravy a vína z Čech