Vinařství Mikrosvín, Mikulov

Vinařství Mikrosvín

Slogany „Víno dělají lidé“ a „Víno se rodí ve vinici“ se Vinařství Mikrosvín Mikulov snaží odlišovat od ostatních vinařství. Jejich filozofie pěstování vinné révy je založena na malém zatížení keřů a obecně šetrném přístupu k přírodě s maximálním omezením používání chemických látek.

Vinařství se nachází v srdci Chránění krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava a přilehlých Dunajovických vrších. Vlajkovou lodí vinařství je Ryzlink vlašský, který se pěstuje na nejvýše položených tratích jihozápadního pásu Pálavy.

Výroba vína ve vinici

Vinařství Mikrosvín

Vinařství klade důraz na osobitý přístup lidí, který je nezbytný vzhledem k některým pro techniku hůře dostupným místům. Nejlepší hrozny jsou sklízeny ručně a nejlepší polohy se navíc sklízí pouze do malých bedýnek, aby nedošlo k předčasnému poškození bobulí. Pálavský terroir dodává vínům jedinečný charakter díky vyššímu obsahu vápníků a vyšší skeletovosti půd, na kterých se vinohrady nachází.

Vinice se nachází v katastrech obcí Dobré Pole, Březí, Perná, Dolní Dunajovice a Mikulov. Tedy nejen na Pálavě, ale i na necelých pět kilometrů vzdálených Dunajovických vrších.

AKTUÁLNĚ

LATY - tradiční výrobek Slovácka.
Prodáváme laty vyrobené v našem provozu.

Předváděcí akce

14.-20.8.2017 Ochutnávka vinného moštu
18.-24.9.2017 Ochutnávka burčáku


28.7.2017 od 19.00 h
Svá vína představí vinařství Jan Cícha, Blatnice pod Sv. Antonínkem
25.8.2017 od 19.00 h
K degustaci budou vína z vinařství Grmolec, Hovorany.
REZERVUJTE SI MÍSTO VČAS.

Předváděcí akce

SUDOVÁ I LAHVOVÁ VÍNA MÁME CHLAZENÁ V KLIMATIZOVANÝCH PROSTORÁCH.

Další služby

Stezky dědictví   vína z Moravy a vína z Čech