Vinařství Mikrosvín, Mikulov

Vinařství Mikrosvín

Slogany „Víno dělají lidé“ a „Víno se rodí ve vinici“ se Vinařství Mikrosvín Mikulov snaží odlišovat od ostatních vinařství. Jejich filozofie pěstování vinné révy je založena na malém zatížení keřů a obecně šetrném přístupu k přírodě s maximálním omezením používání chemických látek.

Vinařství se nachází v srdci Chránění krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava a přilehlých Dunajovických vrších. Vlajkovou lodí vinařství je Ryzlink vlašský, který se pěstuje na nejvýše položených tratích jihozápadního pásu Pálavy.

Výroba vína ve vinici

Vinařství Mikrosvín

Vinařství klade důraz na osobitý přístup lidí, který je nezbytný vzhledem k některým pro techniku hůře dostupným místům. Nejlepší hrozny jsou sklízeny ručně a nejlepší polohy se navíc sklízí pouze do malých bedýnek, aby nedošlo k předčasnému poškození bobulí. Pálavský terroir dodává vínům jedinečný charakter díky vyššímu obsahu vápníků a vyšší skeletovosti půd, na kterých se vinohrady nachází.

Vinice se nachází v katastrech obcí Dobré Pole, Březí, Perná, Dolní Dunajovice a Mikulov. Tedy nejen na Pálavě, ale i na necelých pět kilometrů vzdálených Dunajovických vrších.

AKTUÁLNĚ

LATY - tradiční výrobek Slovácka.
Prodáváme laty vyrobené v našem provozu.

Předváděcí akce

OCHUTNÁVKA VINNÉ ŽELÉ

13. – 19.3.2017
Přijďte ochutnat gurmánskou specialitu z červeného vína vyrobenou podle tradiční domácí receptury.

Předváděcí akce

DEGUSTACE VE SLOVÁCKÉ GALERII VÍN

31.3.2017 (pátek) v 19.00 h

Předváděcí akce

MÁME 9 DRUHŮ SUDOVÝCH VÍN
(klimatizovaný sklad)

Další služby

Stezky dědictví   vína z Moravy a vína z Čech